ashena-logo

انتظار سیرکنندگی توقع بجای مصرف کنندگان

 

کیک به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند می تواند احساس سیری را به عنوان یک انتظار برای مصرف کننده آن ، فراهم نماید و از این حیث نیز نسبت به دیگر تنقلات رایج معقول تر است و نکته قابل توجه اینکه نوع پایداری از احساس سیری را در زمان مصرف می توان تجربه کرد که در ادامه دلایل و توضیحات بیشتر آن آمده است.

تخم مرغ که یکی از اجزای تشکیل دهنده اصلی کیک است منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیكی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد. علاوه بر موارد فوق مصرف تخم مرغ به میزان بالا بسیار سالم تر از منابع دیگر پروتیینی مثل گوشت است.

در نمودارهای ارزیابی کیفیت پروتئین موجود در موادغذایی، همیشه تخم مرغ در بالاترین حد یعنی ۱۰۰ قرار دارد و بعنوان استاندارد مرجع برای سنجش پروتئین سایر غذاها استفاده می منشاء پروتئین آمینو اسیدها هستند و آمینو اسید اساسی ترین رکن ساختمانی ماهیچه است، بنابراین پروتئین ضروری ترین عنصر در ساختمان ماهیچه محسوب می شود و بدون آن بدن نمی تواند ماهیچه سازی کند.

یک فرد معمولی روزانه حدود ۲-۱ گرم پروتئین برای هر یک پوند (حدود ۴۵۰ گرم) از وزن بدنش نیاز دارد؛ بنابراین یک فرد متوسط با وزن تقریبی ۷۰ کیلوگرم، باید روزانه بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ گرم پروتئین مصرف کند.

کمبود استفاده از تخم مرغ باعث عدم اسلایس پذیری و پودر شدن کیک های بسته بندی می شود و در زمان برش زدن کیک شاهد بر هم خوردن ساختمان کیک هستیم.

آشنا با توجه به شعار سازمانی خود و اهمیتی که برای مصرف کنندگان خود قائل است هیچگاه سعی بر کاهش بهای تمام شده خود از طریق کاهش مواد اولیه نداشته و برای همین امردر محصولات خود استاندارد های لازم را در استفاده از مواد اولیه رعایت می کند برای مثال بعضی از تولید کنندگان کیک و کلوچه بازار ایران با توجه به اینکه تخم مرغ یکی از مواد اولیه گران قیمت در تولید کیک محسوب میشود از میزان استاندارد آن کمتر استفاده میکنند بنابراین خمیر حاصل قابلیت پخت ندارد و در نتیجه باید به آن جوش شیرین اضافه کرد که متاسفانه جوش شیرین بعد از استفاده باعث مشکلات گوارشی و ترش کردن در معده می شود.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*